Відповідно до статті 20 Бюджетного кодексу головні розпорядники коштів державного бюджету розробляють проекти порядків використання коштів державного бюджету та забезпечується їх затвердження.
Бюджетні новації — 2021

Переліки бюджетних програм на 2021 рік, за якими необхідно:
- вперше затвердити порядки використання коштів державного бюджету;
- внести зміни до існуючих порядків використання;
Затверджені Урядом 5 січня 2021 року.
Станом на 1 березня 2021 року із 81 порядку використання коштів, що потребує затвердження:
- затверджено – 15;
- Мінфіном погоджено – 27;
- розробляються головними розпорядниками коштів державного бюджету, в т.ч. проходять процедуру погодження – 39.
За матеріалами Урядового порталу
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
Експерт підкаже терміни реєстрації бюджетних зобов’язань та необхідні для цього підтвердні документи. Тримайте чотири приклади оформлення бюджетних зобов’язань, щоб уникнути помилок.
Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді