Порядок та документи для оформлення єМалятко

єМалятко — це комплексна послуга для молодих батьків, яка дає змогу на порталі Дія отримати одразу 9 сервісів, необхідних при народженні дитини.

Порядок та документи для оформлення єМалятко

4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️

За час дії експериментального етапу з 2020 року цифрова послуга стала одним з найзручніших інструментів для молодих батьків. Так, за цей час подали понад 400 тисяч заяв про отримання послуги єМалятко. Наразі 89% батьків вибирають цей сервіс при реєстрації народження дитини, а рівень задоволеності послугою сягає 95%. Раніше на збір довідок та отримання послуги батьки витрачали до 10 днів, а зараз — всього кілька хвилин.

Отримані результати підтвердили дієвість та ефективність послуги. Саме тому на заміну експериментальному проєкту Уряд ухвалив постійний порядок надання послуги. Відтепер замість однієї обов’язкової послуги молоді батьки зможуть оформити одразу чотири, а решту — оформити на вибір.

До обов’язкових послуг належать:

  • державна реєстрація народження та визначення походження дитини;
  • реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків;
  • внесення інформації про дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з автоматичним формуванням унікального номера запису в ньому;
  • внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів в електронній системі охорони здоров’я (крім випадку, коли щодо дитини судом ухвалене рішення про встановлення факту народження дитини).

На вибір батькам пропонується отримати такі послуги:

  • декларування місця проживання дитини;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Послуги, які можна вибрати, якщо батьки претендують на призначення допомоги чи надання відповідного статусу:

  • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за умови реалізації відповідних послуг на порталі Дія);
  • призначення допомоги на дітей, яких виховують у багатодітних сім’ях (за умови реалізації відповідних послуг на порталі Дія).

Мінцифри нагадує, отримати комплексну послугу єМалятко можна:

  • на порталі Дія;
  • офлайн у відділі ДРАЦС;
  • через ЦНАП;
  • у закладах охорони здоров‘я, які надають медичну допомогу при пологах.

Джерело: офіційний сайт Мінцифри

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
7504

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5385

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1449

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2024 року

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразовуої грошової допомоги у 2024 році.
4992

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді