Хто обов’язково застосовує РРО/ПРРО
Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що правовідносини у сфері застосування РРО та/або ПРРО регулює:
- ПК;
- Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі – Закон № 265);
- нормативно-правові акти, прийняті на його виконання.
Чинна редакція Закону № 265 визначає правові засади застосування РРО та/або ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій у інших законах, крім ПКУ, не допускається.
Згідно з п. 296.10 ПК, РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Отже, з 01.01.2022 суб’єкти господарювання (крім платників єдиного податку 1 групи) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг незалежно від виду діяльності та обсягу доходу зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО. Такий обов’язок виникає у разі проведення розрахункових операцій при продажу товарів/наданні послуг в розумінні Закону № 265.
Варто також нагадати, що РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовують у випадках, які визначає стаття 9 Закону № 265.