З’ЯСУЄТЕ, як:✔️складати проміжний розподільчий баланс і чи він обов’язковий ✔️владнати справи з дебіторами і кредиторами ✔️відобразити в бухобліку операції з передачі комунального майна ✔️зняти ЦБ з обліку в ДПС і ПФУ та припинити її діяльність.
У процесі децентралізації бухобліку закладів освіти централізована бухгалтерія управління освіти (ЦБ), якому вони підпорядковані, передає на їх баланс активи, зобов’язання та капітал. Після цього ЦБ припиняє свою діяльність, як і юридична особа (ЮО), яку реорганізують через поділ.
У попередній публікації ми з’ясували, які перші п’ять організаційних кроків роблять керівники управлінь освіти як органи, уповноважені установчими документами діяти згідно із законодавством за реорганізації ЦБ через поділ. Саме ці кроки передують процедурі передачі ЦБ активів, зобов’язань і капіталу (далі — об’єкти) закладам освіти.
Наразі розглянемо завершальні 11 кроків, що має зробити Комісія з реорганізації разом із Комісіями з передачі об’єктів ЦБ, яку припиняють, щоб передати такі об’єкти правонаступникам — закладам освіти. Керуватимемося статтями 107 та 111 Цивільного кодексу України (ЦК).
ПЕРЕЙТИ ДО КРОКІВ ►►►
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Комунальне майно має особливий правовий статус, знаходиться під управлінням ОМС та може передаватися рішенням місцевої ради на баланс інших комунальних закладів та комунальних підприємств. Як обліковувати таке майно, оформити документально його передачу – у цьому огляді.
Шановні читачі, цього тижня святкуємо визначну для нас дату – десять років з дня заснування порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»!
В бюджетних установах щороку проводиться інвентаризація основних засобів та інших необоротних матеріальних активів (ІНМА) . Вона підтверджує достовірність бухгалтерського обліку і фінзвітності бюджетних установ. Розглянемо, коли і як її проводити.
Які обмеження вартості щодо придбання та оплати мобільних товарів та послуг у бюджетній установи встановлює закон – читайте експерте пояснення.
Коли установа безоплатно отримує чи передає авто, здає його в оренду, відправляє або забирає з ремонту тощо, вона складає акт приймання-передачі транспортного засобу. Форми актів різняться залежно від мети передачі транспортного засобу. Розглянемо, у яких випадках і за якою формою складати ці акти.