Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує прийняти пропозиції Президента України до Закону про е-декларування та прийняти Закон в цілому.
18 вересня 2023 року, відбулося засідання Комітету з питань антикорупційної політики, на якому було розглянуто пропозиції Президента до Закону «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (реєстр. №9534), прийнятого Верховною Радою України 5 вересня 2023 року.
Як зазначає голова держави, запропонований підхід не забезпечує відкритого доступу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не узгоджується із засадами державної політики та міжнародними зобов’язаннями України у сфері запобігання та протидії корупції. У цьому зв’язку він запропонував усунути зазначені неузгодженості.
Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти пропозиції Президента та Закон в цілому.
Джерело:офіційний сайт ВРУ
Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у статті допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом.
Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
Календар допоможе не проґавити крайні дні подачі звітності та сплати податків.