Під час голосування був прийнятий в цілому законопроект 9534, який був підтриманий 341 депутатами. Згідно з внесеними правками, НАПК матиме час до листопада, щоб відкрити Реєстр декларацій. В ньому будуть відображені декларації тих суб'єктів декларування, які подавали декларації у 2022-2023 роках. Ті, хто не подавав, матиме час до 31 січня 2024 року. Всі декларації, подані добровільно, будуть враховані і повторно їх подавати не потрібно.
Які декларації не будуть оприлюднені
Не будуть відображатися в Реєстрі декларації:
- військовослужбовців Державної прикордонної служби, Держспецзв'язку, Управління державної охорони;
- осіб, які безпосередньо забезпечують безпеку посадових осіб у відповідності до Закону «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб»;
- осіб, серед членів родини яких є персони з пунктів 1-2.
Крім цього, дані про об'єкт декларування, який знаходиться у власності або користуванні суб'єкта декларування або членів його родини, вказується в декларації за наступної умови: якщо право володіння чи користування виникло не менше ніж за 30 календарних днів, які передували останньому дню звітного періоду або не менше половини днів протягом звітного періоду.
Нова форма електронної декларації
Повернення спецперевірок посадових осіб
Також закон про відновлення декларування передбачає й повернення спецперевірок. Особи, призначені в період дії воєнного стану мають пройти спецперевірку у відповідності до Законів «Про запобігання корупції» та «Про очищення влади». Строк подання документів та декларації для спецперевірки — до 31 січня 2024 року, якщо вони не надавалися раніше.
Перелік документів для спецперевірки:
- письмова згода,
- автобіографія,
- копія паспорта,
- копія документів про освіту, вчені звання та вчені ступені,
- медична довідка про стан здоров'я,
- копія військово-облікового документу,
- довідка про доступ до державної таємниці,
- декларація.