Черговий ранг держслужбовця – роз’яснює НАДС

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
НАДС роз’яснило як присвоювати чергові ранги держслужбовцям у зв’язку з новаціями у законодавстві

Держслужбовцю, який був звільнений з державної служби та повернувся на державну службу, черговий ранг присвоюється через три роки з дня призначення на посаду державної служби.

Однак якщо його призначили на посаду державної служби наступного дня після звільнення, до стажу роботи для присвоєння чергового рангу зараховують період роботи на посаді державної служби, призначення на яку відбулося:

  • шляхом укладення контракту про проходження державної служби на період дії карантину;
  • відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану».

НАДС роз’яснило, що у разі звільнення особи з посади державної служби (припинення проходження державної служби), призначення на яку відбулося за результатами конкурсу, передбаченого статтею 22 Закону чи відповідно до інших положень Закону, та у подальшому повернення такої особи на державну службу шляхом укладання контракту про проходження державної служби на період дії карантину або відповідно до частини 5 статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», то такій особі попередній період роботи на посаді державної служби не передбачено включати до стажу роботи для присвоєння чергового рангу.

Держслужбовцям, у яких в результаті внесених змін виникло право на присвоєння чергового рангу, протягом місяця з 22.08.2023 мають бути присвоєні чергові ранги. У зв’язку з цим датою присвоєння чергового рангу має бути дата видання відповідного наказу (розпорядження) керівника державної служби (суб’єкта призначення).

У роз’ясненні також наведені приклади, що роз’яснюють новації у присвоєнні чергового рангу держслужбовця.

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
7058

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
17324

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
106696

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді