Документи з кадрових питань зберігаються в архівних підрозділах юридичних осіб та не підлягають передачі до державних архівів.
Калькулятор стажу
Документи з кадрових питань (особового складу) зберігаються в архівних підрозділах юридичних осіб 7️5️ років і не підлягають передачі до державних архівів, зокрема:
- накази з особового складу;
- особові рахунки;
- відомості нарахування заробітної плати тощо.
У разі припинення діяльності юридичної особи, документи з кадрових питань (особового складу) передаються правонаступнику або в архів організації вищого рівня відповідної галузі чи до трудового архіву за місцем реєстрації юридичної особи.
Для отримання довідки у заяві необхідно вказати:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- місце фактичного проживання;
- за наявності, адрес електронної пошти;
- контактний номер телефону;
- назву підприємства/установи/організації та її місцезнаходження (село, місто, область);
- роки роботи;
- назву займаної посади;
- та, за можливості, вказати стан діяльності підприємства (ліквідоване/не ліквідоване).
Джерело: Facebook-сторінка Мін'юсту
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.