Спрощено управління корпоративними правами держави

Кабмін спростив Порядок передачі повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління. Зокрема, зменшено перелік документів, які надаються збитковими суб’єктами господарювання.

Уряд спростив передачу повноважень з управління корпоративними правами держави

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Також було виділено в окремий перелік юридичні особи, реєстрація випуску акцій яких не оформлена відповідно до законодавства або акції яких не були зараховані на рахунки депозитарних установ і відповідно на рахунки власника.

Прийнята постанова:

  • забезпечить уніфікацію механізму реалізації проблеми щодо передачі Фонду державного майна (ФДМУ) суб'єктів господарювання, реєстрація випуску акцій яких не оформлена відповідно до законодавства;
  • дозволить Фонду державного майна здійснити належне оформлення корпоративних прав держави в таких суб’єктах господарювання.

«Прийнята постанова – це ще один важливий крок в реалізації стратегії Уряду щодо оптимізації портфелю державної власності. Вона дозволить прискорити процес передачі державних підприємств до Фонду держмайна для приватизації, ліквідації чи ефективного управління. Кабінет Міністрів зменшив перелік документів, що надаються збитковими суб’єктами господарювання, які передаються до сфери управління Фонду та підлягають ліквідації. Таких компаній 103, зокрема, такі як: ПАТ «Укрмедпром», ПАТ «ДАК «Ліки України», ПАТ «ДАХК «Топаз», ДАХК «Київський радіозавод». Прийнята постанова забезпечує передачу цих компаній до Фонду державного майна для подальшої приватизації», – пояснив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

За його словами, політика Уряду полягає в тому, що в державній власності мають залишитись близько сотні стратегічних підприємств, а всі інші мають бути або приватизовані, або ліквідовані.

Нагадаємо, Комітет з питань економічного розвитку рекомендував прийняти за основу доопрацьований законопроєкт щодо окремих етапів передачі в оренду державного та комунального майна та його приватизації.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік основних засобів 2024: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
304667

Актуальні бланки для інвентаризації

Інвентаризація в бюджетних установах – це можливість забезпечити достовірність даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Щоб її провести без помилок, варто належно оформити документи. У цій добірці ми зібрали всі необхідні бланки інвентаризації та підказки по їх заповненню.
171725

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді