Новий закон врегулює оформлення спадщини на окупованих територіях

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроєкт щодо вдосконалення порядку відкриття та оформлення спадщини.

Новий закон врегулює оформлення спадщини на окупованих територіях

4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️

За підсумками розгляду Комітет ухвалив рішення: рекомендувати Парламенту прийняти законопроєкт в другому читанні та в цілому у редакції, запропонованій Комітетом. Законопроєкт № 9287 від 11 травня 2023 року розроблений з метою вдосконалення правового регулювання в частині забезпечення захисту майнових та особистих немайнових прав спадкоємців в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Для досягнення мети пропонується внесення змін до законів України:

Зміни до Законів передбачають правовий механізм врегулювання особливостей реалізації права на спадкування щодо тимчасово окупованої території, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.

Окрім того, Комітет розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо вдосконалення порядку прийняття спадщини» № 9288 від 11 травня 2023 року, підготовлений до розгляду Верховною Радою України в другому читанні, та за підсумками розгляду ухвалив рішення: рекомендувати Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому у редакції, запропонованій Комітетом. Законопроєкт розроблений з метою забезпечення захисту майнових та особистих немайнових прав спадкоємців та врегулювання особливостей спадкування у зв’язку з військовою агресією рф.

У зв’язку з цим, пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України, згідно яких передбачається визначити, що:

  • за загальним правилом місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця;
  • якщо місце проживання його невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини;
  • за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.

Якщо спадкодавець мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається відповідно до Закону України «Про міжнародне приватне право». Разом з тим, передбачається правовий механізм оформлення спадкових прав у період дії в Україні воєнного стану.

Нагадаємо, як оформити відумерлу спадщину у комунальну власність.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

опитування бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Інвентаризація розрахунків в бюджетних установах

Інвентаризація розрахунків в бюджетних установах забезпечується посадовою особою, яка здійснює керівництво установою та створює необхідні умови для її проведення. За несвоєчасне або неякісне проведення інвентаризації грошових коштів і матеріальних цінностей, документальне оформлення її результатів аудитори мають право накласти штраф.
9688

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
14386

Посадова інструкція бухгалтера бюджетної установи – зразок

Прийняли на роботу нового бухгалтера? Ознайомте його з посадовими обов’язками, правами та відповідальністю. Для цього скачайте актуальний зразок посадової інструкції бухгалтера бюджетної установи.
66123

Е-лікарняний – як оплатити під час відпустки

Наразі діють дві форми паперовий та електронний лікарняний. Як діяти роботодавцеві, якщо під час відпустки працівник захворів або має піти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами?
9474

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
9670

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді