4 опори для психологічного захисту: подбайте про себе ❤️️
За підсумками розгляду Комітет ухвалив рішення: рекомендувати Парламенту прийняти законопроєкт в другому читанні та в цілому у редакції, запропонованій Комітетом. Законопроєкт № 9287 від 11 травня 2023 року розроблений з метою вдосконалення правового регулювання в частині забезпечення захисту майнових та особистих немайнових прав спадкоємців в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Для досягнення мети пропонується внесення змін до законів України:
- ЗУ «Про нотаріат»;
- ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;
- ЗУ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
Зміни до Законів передбачають правовий механізм врегулювання особливостей реалізації права на спадкування щодо тимчасово окупованої території, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
Окрім того, Комітет розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо вдосконалення порядку прийняття спадщини» № 9288 від 11 травня 2023 року, підготовлений до розгляду Верховною Радою України в другому читанні, та за підсумками розгляду ухвалив рішення: рекомендувати Парламенту прийняти його в другому читанні та в цілому у редакції, запропонованій Комітетом. Законопроєкт розроблений з метою забезпечення захисту майнових та особистих немайнових прав спадкоємців та врегулювання особливостей спадкування у зв’язку з військовою агресією рф.
У зв’язку з цим, пропонується внесення змін до Цивільного кодексу України, згідно яких передбачається визначити, що:
- за загальним правилом місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця;
- якщо місце проживання його невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини;
- за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.
Якщо спадкодавець мав останнє місце проживання на території іноземної держави, місце відкриття спадщини визначається відповідно до Закону України «Про міжнародне приватне право». Разом з тим, передбачається правовий механізм оформлення спадкових прав у період дії в Україні воєнного стану.
Нагадаємо, як оформити відумерлу спадщину у комунальну власність.
Джерело: офіційний сайт ВРУ