Як показати у Д1 доходи і ЄСВ та коли можна не подавати Д1

Як показати у Д1 доходи і ЄСВ та коли можна не подавати Д1

Подавайте Д1, якщо у звітному періоді нараховували застрахованим особам зарплату чи інші доходи.

Не подавайте Д1, якщо протягом звітного кварталу:

  • не було найманих працівників;
  • не укладали з фізсобами договорів цивільно-правового характеру на виконання робіт чи надання послуг.

Відомості про нараховані суми ЄСВ вносьте до Д1 на підставі бухгалтерських та інших документів, за якими нараховуєте виплати або які підтверджують їх нарахування (п. 6 розд. ІІ Порядку № 4).

Д1 у складі Податкового розрахунку подавайте щокварталу за місяцями звітного кварталу. Тобто Податковий розрахунок за I квартал 2021 року має містити три Д1 — за січень, лютий і березень.

Як показати у Д1 доходи і ЄСВ та коли можна не подавати Д1

Щоб призначити пенсії або соцвиплати, подавайте Д1 з типом «Довідковий» винятково у межах звітного кварталу

Строк подання Податкового розрахунку — протягом 40 календарних днів (к. дн.), що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Отже, за I квартал 2021 року звітуйте з 1 квітня по 11 травня 2021 року (п. 1 розд. ІІ Порядку № 4).

Як показати у Д1 доходи і ЄСВ та коли можна не подавати Д1
Якщо протягом кварталу призначали застрахованим особам пенсії або інші соціальні виплати, Д1 подавайте не лише за звітний квартал у складі Податкового розрахунку, а й протягом поточного кварталу. У проміжних Д1 зазначайте тип «Довідковий». Його подають, щоб надати інформацію ПФУ чи соціальним фондам.

Строків подання Податкового розрахунку та Д1 з типом «Звітний» як «Довідковий» Порядок № 4 не встановлює. ПФУ роз’яснив, що його подають у межах звітного кварталу, якщо настала відповідна подія (Лист № 2800).

Отже, якщо мали надати довідкову інформацію за місяці І кварталу, але не встигли подати Д1 з типом «Довідковий» до 31 березня 2021 року, цю інформацію фонди отримають лише після 1 квітня з Податкового розрахунку з типом «Звітний».

Звітуйте про ЄСВ без помилок: практикум із заповнення Додатка 1 об’єднаного звіту

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13017

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
106331

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412748

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6701

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді