Володимир Зеленський підписав законопроєкт «Про внесення зміни до підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування банків».

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця
«Президент підписав законопроєкт про оподаткування банків № 9656-д. Це теж вимога МВФ», – повідомив перший заступник голови Податкового Комітету Ярослав Железняк.
Метою проєкту Закону є встановлення справедливого податкового навантаження шляхом тимчасового запровадження для банків збільшеної ставки податку на прибуток підприємств.
Згідно із законопроєктом:
- податок на прибуток банків за 2023 рік буде становити 50%;
- в наступні роки починаючи з 2024 ставка буде встановлена на рівні 25%.
За розрахунком Мінфіну це принесе тільки за 2023 рік 24-25 млрд грн. Далі очікується - 6-7 млрд грн.
Нагадаємо, затверджено зміни в додатках до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.
Джерело: Telegram-канал Ярослава Железняка
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку 4ДФ до Розрахунку
Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів