Як швидко стає на облік платник податків, який виїхав з окупованої території

Порядок взяття на облік/зняття з обліку платника податків у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) визначений нормами розділу X Порядку обліку платників податків і зборів.

У який термін здійснюється взяття на облік платника податків, який виїхав з тимчасово окупованої території

⚡️ ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ ⚡️

Взяття на облік за основним місцем обліку платників податків які обліковуються в Єдиному банку даних юридичних осіб або Реєстрі самозайнятих осіб з відповідною ознакою здійснюється не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з ЄДР у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) з тимчасово окупованої рф:

  • території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя з 20.02.2014;
  • тимчасово окупованої з 07.04.2014 території України, що входить до складу Донецької та Луганської областей.

В інших випадках зміна основного місця обліку у зв’язку зі зміною місцезнаходження здійснюється у терміни, визначені розділом X Порядку № 1588, а саме:

  • у разі зміни контролюючого органу – протягом місяця;
  • у разі зміни ДПІ обслуговування без зміни контролюючого органу – у день внесення даних про такі зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб.

Здійснення господарської діяльності юридичними особами, фізичними особами-підприємцями та фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія, дозволяється виключно після зміни їхньої податкової адреси на іншу територію України (п. 2 ст. 13 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII). 

У разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків. Підставою для зняття з обліку платника податків є надходження даних, що свідчать про реєстрацію таких змін органами держреєстрації.

Порядок взяття на облік/зняття з обліку платника податків у разі зміни місцезнаходження (місця проживання) визначений нормами розділу X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588.

У разі зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, що передбачає зміну контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) або місцем обліку платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків згідно з пунктами 10.6 – 10.21 розділу X Порядку № 1588 (п. 10.1 розд. X Порядку № 1588). 

Зокрема, згідно з пунктом 10.8 розділу X Порядку № 1588 якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) здійснюється автоматично у день спливу такого строку.

У разі зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків або іншої зміни, внаслідок якої змінюється державна податкова інспекція, яка є структурним підрозділом контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків   без зміни контролюючого органу, до ДПІ обслуговування за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків переходять обов’язки ведення обліку платника податків у день внесення даних про такі зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб (п. 10.25 розд. X Порядку № 1588).

Платники податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є:

  • тимчасово окупована рф з 20 лютого 2014 року територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які визнані такими відповідно до Закону № 1207:
    • обліковуються в Єдиному банку даних юридичних осіб або Реєстрі самозайнятих осіб із відповідною ознакою «податковою адресою є тимчасово окупована з 20 лютого 2014 року територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя»;
  • тимчасово окуповані з 07 квітня 2014 року території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, які визнані такими відповідно до Закону № 1207: 
    • обліковуються в Єдиному банку даних юридичних осіб або Реєстрі самозайнятих осіб із відповідною ознакою «податковою адресою є тимчасово окуповані з 07 квітня 2014 року території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей».

У разі зміни місцезнаходження (місця проживання) на (з) тимчасово окуповану(ої) територію(ї) України в Єдиному банку даних юридичних осіб або Реєстрі самозайнятих осіб встановлюється/скасовується така ознака (п. 1.5 розд. І Порядку № 1588). 

У разі зміни місцезнаходження/місця проживання платників податків, які мають такі ознаки, на іншу територію в областях або місті Києві і отримання контролюючими органами відомостей державного реєстратора про внесення змін до відомостей про місцезнаходження (місце проживання) платника податків облік таких платників податків і зборів здійснюється з урахуванням такого:

  • контролюючі органи в областях та місті Києві за новим місцезнаходженням/місцем проживання платників податків здійснюють, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей з ЄДР чи заяв від платників податків:
    • обробку відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
    • приймання заяв і документів від платників податків;
    • взяття на облік платників податків за основним місцем обліку (п. 5 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» від 14.11.2014 № 1127).

Нагадаємо, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій затвердило новий Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф.

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Запорізькій області

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47569

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді