Окрім допомоги з Держбюджету (8000 грн), наймані працівники можуть отримати додаткову допомогу з місцевого бюджету регіону, в разі потрапляння його до “червоної” зони.
Вам більше не потрібно гортати величезний нормативний акт, аби знайти строк!
Як відзвітувати про зарплату до статистики? ►►► Дізнайтеся за результатами тесту✔️
Рішення про призначення цієї допомоги та її розмір приймають органи місцевого самоврядування (ОМС). Детальну інформацію про таке рішення можна дізнатись безпосередньо у ОМС регіону, в якому здійснюється діяльність.
Для отримання коштів від місцевих органів влади буде достатньо реєстрації в додатку “Дія”. Окрему заяву на цю допомогу подавати не потрібно.
Мінцифри у десятиденний строк після закінчення строку подання заяв формує та передає обласним держадміністраціям, відповідним ОМС, переліки застрахованих осіб для прийняття рішення щодо надання допомоги за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
Місцеві органи влади, керуючись наданою інформацією, складають власні списки тих, хто отримає допомогу з місцевих бюджетів. Вона надаватиметься з бюджету такої місцевої ради у встановленому нею розмірі.
За матеріалами Мінекономіки у Facebook
Сума авансу має бути не менша за оплату фактично відпрацьованого часу. Платити більше — небезпечно. Пояснимо коли та чому
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало