«Пакунок малюка» у 2024 році: в Україні змінили вміст та вартість бейбі-бокса

Міністерство соціальної політики затвердило своїм Наказом № 1 від 2 січня 2024 року скоригований вміст «Пакунка малюка», який наразі проходить процедуру державної реєстрації.

В Україні змінили вміст та вартість «Пакунка малюка»

Лікарняні-2025: не хапайтеся за голову 4 квітня, читайте зараз

«Пакунок малюка» – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. Мета цієї програми – підтримати родину новонародженого та допомогти їй забезпечити належний догляд за немовлям.

Бебі-бокси були запроваджені ще у 2018 р., з того часу видано близько 700 тис. «пакунків малюка». Можливий варіант й отримання грошової компенсації замість бебі-бокса, проте частина батьків обирає саме «Пакунок малюка». Адже отримати з народженням дитини набір з більше ніж 80 найнеобхіднішими речами та засобами – зручно і вигідно.

Кожні 4 роки його склад «Пакунка малюка» має переглядатися. Це відбувається з урахуванням:

  • експертної думки працівників Мінсоцполітики;
  • фахівців інших міністерств;
  • залученням батьків немовлят;
  • представників ЮНІСЕФ.

У 2024 році при визначенні комплектації бебі-боксу Мінсоцполітики орієнтується, перш за все, на забезпечення належної якості товарів та на потреби більшості дітей. У зв'язку зі зростанням прожиткового мінімуму вартість бебі-боксу також зросте до 7689 грн (вартість «Пакунка малюка» становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, у 2024 р. – цей прожитковий мінімум складає 2 563 грн)

Міністерство соціальної політики затвердило своїм Наказом № 1 від 2 січня 2024 р. скоригований вміст «Пакунка малюка» у 2024 році, який наразі проходить процедуру державної реєстрації.

Наразі «Пакунок малюка» став раціональніше укомплектованим:

  • збільшено кількість або додано товарів, які користуються попитом, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплий одяг для немовлят (шапочки та чоловічки);
  • збільшено розмір пледа-ковдри для зручнішого використання, натомість зменшено кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають (бодіки, штанці-повзунки) та ін.

Після завершення державної реєстрації наказу, з ним можна буде ознайомитись на сайті Мінсоцполітики.

Додатково

Право на «Пакунок малюка» мають також й усиновлювачі, опікуни, прийомні батькам, батьки-вихователі або патронатні вихователі, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили дитину.

Джерело: офіційний сайт Мінсоцполітики

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2025

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразової грошової допомоги у 2025 році - розглянемо детальніше це питання.
8355

Прожитковий мінімум 2025

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
12449

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
62102

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді