Переплатили ПДФО: що робити

Теми:
Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення.

⚡️ Єдиний рахунок — 2021: перейти чи відмовитися

Переплатили ПДФО: що робити

Платник подає заяву про повернення у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку, на єдиний рахунок (у разі його використання);
  • на погашення грошового зобов’язання або податкового боргу з інших платежів;
  • повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

У процесі повернення платникам помилково або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, передбачено, що заява може бути подана платником до ДПС в електронній формі.

Контролюючий орган не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету або з єдиного рахунку та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п’яти робочих днів здійснює повернення.

За матеріалами ДПС

Переплатили ПДФО: що робити
АЛЛА ВОЛОВЕНКО,експерт Експертус Головбух
У 2021 році інформацію про ПДФО, військовий збір та ЄСВ показуйте в одному звіті. Пояснимо, як правильно її заповнити, коли вперше подавати та що змінити в своїй роботі.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
85900

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412779

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
382409

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді