У п’ятницю, 12.01.2024, набрали чинності зміни до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Як подати повідомлення про виплату коштів до ПФУ⤵️
Мінфін затвердив нову форму Звіту про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень (форма № 4-2д, № 4-2м).
У Звіті про заборгованість за бюджетними коштами (форма № 7д, № 7м) вилучили примітку, яка дозволяла не заповнювати рядки з 400 по 580 у місячному звіті. Відтепер ці рядки потрібно заповнювати у всіх формах – місячній, квартальній, річній.
Також уточнили коло осіб, які можуть підписати цей звіт:
- керівник (уповноважена посадова особа);
- головний бухгалтер (спеціаліст, на якого покладено виконання обов’язків бухгалтерської служби.
Накази Мінфіну від 15.11.2023 № 632 та від 05.12.2023 № 671, якими затверджені зміни, набрали чинності 12.01.2024.
Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.