СКАЧАТИ податкову накладну за новою формою
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку–продавець зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Реєстрація ПН/РК у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
- для ПН/РК, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
- для ПН/РК, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
- для зведених ПН/РК, складених за операціями, визначеними ст. 199 Кодексу, – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені.
Відповідно до ст. 16 Кодексу платник податків зобов’язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів. Пунктом 110.1 ст. 110 Кодексу визначено, що платники податків, податкові агенти, а також інші суб’єкти у випадках, прямо передбачених Кодексом, несуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень.
Згідно зі ст. 111 Кодексу застосовуються такі види відповідальності: фінансова, адміністративна, кримінальна. Тобто відсутність факту реєстрації ПН в ЄРПН за умови відображення сум ПДВ за такою ПН у податкових зобов’язаннях звітного податкового періоду не передбачає притягнення до адміністративної відповідальності.
За матеріалами ДПС
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.