
У кінці кожного місяця працівникам, які працюють при підсумованому обліку робочого часу бухгалтер має нарахувати належну їм заробітну плату згідно з діючими умовами оплати праці: основну заробітну плату, доплати і надбавки, у тому числі за роботу у нічний час, роботу у святкові і неробочі дні тощо. А по закінченню облікового періоду оплатити надурочні години.
Щоб зробити ці розрахунки, потрібно правильно визначити годинну ставку для оплати нічного часу та роботи у святкові та вихідні дні. Роз'яснення Мінсоцполітики та приклади розрахунку допоможуть вам не допустити помилок.
Читати роз'яснення та приклади розрахунків
Експерт пояснює особливості, пов’язані з оплатою роботи у вихідні, святкові та неробочі дні, оплатою наднормового часу. Перевірте себе!
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Робота в нічний час має особливості оплати. У статті говоримо, хто має право на нічну доплату, у якому розмірі, та як правильно розрахувати оплату. Розглянемо приклади для працівників бюджетної сфери — сторожа та оператора котельні
Скачайте виробничий календар на 2025 рік, складений з урахуванням дії воєнного стану. У матеріалі — норми робочого часу для 5- та 6-денного робочого тижня, розрахунок робочих і вихідних днів.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Табель обліку робочого часу — це первинний документ, який містить перелік усіх працівників установи з відмітками про те, як вони відпрацювали робочий час протягом облікового періоду. Без цієї інформації заробітну плату працівникові не нарахуєш. То хто, коли і як складає табель?