Які нові податки планує запровадити Уряд для покриття дефіциту

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ЗМІ повідомляють, що Кабмін та представники профільних комітетів Верховної Ради обговорюють план збільшення доходів бюджету на 0,5% від ВВП, який Україна має презентувати в межах програми з Міжнародним валютним фондом.

Уряд планує запровадити нові податки для фінансування потреб оборони

Призначення та виплата лікарняних↪️

Урядовий план передбачає запровадження низки нових податків. Зокрема, в межах виконання програми МВФ – запровадження додаткового оподаткування у вигляді:

  • 0,1% військового збору з прибутку підприємств та доходів ФОПів;
  • 1,5% – від вартості дорогоцінних металів;
  • 30% – від вартості ювелірних виробів;
  • 10% – від вартості рухомого майна.

«Економічна правда» повідомляє, що Урядом прораховуються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції. За попередніми розрахунками, навіть запровадження цих нових податків не здатне покрити усі додаткові потреби бюджету, адже загальний фіскальний ефект від них становитиме лише близько 40 млрд грн. Згідно парламентських даних, наразі потреби сектору оборони становлять понад 400 млрд грн – і це у разі, якщо влада не проводитиме додаткову мобілізацію, а США погодять Україні пакет допомоги, що включатиме пряму бюджетну підтримку.

Для того, аби зібрати понад 400 млрд грн у владі наразі розглядають питання підвищення ставок основних податків, зокрема:

  • ПДВ;
  • військового збору (з доходів фізичних осіб).

За умови, коли один відсоток ставки ПДВ коштує бюджету 35 млрд грн, а один відсоток військового збору – 27 млрд грн, то для покриття потреби у понад 400 млрд грн владі необхідно буде підвищити ставки ПДВ та військового збору приблизно на 6-7%. 

Ще один напрям збільшення внутрішніх надходжень бюджету - розширення можливостей ринку ОВДП. Однак потенціал цього інструменту є вкрай обмеженим, адже економіка практично сягнула стелі своїх можливостей у кредитуванні Уряду.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

Хто визначає розмір орендної плати за державне чи комунальне майно, які показники враховуються, як індексується плата у 2025 році? У статті — порядок розрахунку орендної плати згідно з Методикою КМУ та відповіді на поширені запитання
67937

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10882

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
13480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді