ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК
Урядовий план передбачає запровадження низки нових податків. Зокрема, в межах виконання програми МВФ – запровадження додаткового оподаткування у вигляді:
- 0,1% військового збору з прибутку підприємств та доходів ФОПів;
- 1,5% – від вартості дорогоцінних металів;
- 30% – від вартості ювелірних виробів;
- 10% – від вартості рухомого майна.
«Економічна правда» повідомляє, що Урядом прораховуються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції. За попередніми розрахунками, навіть запровадження цих нових податків не здатне покрити усі додаткові потреби бюджету, адже загальний фіскальний ефект від них становитиме лише близько 40 млрд грн. Згідно парламентських даних, наразі потреби сектору оборони становлять понад 400 млрд грн – і це у разі, якщо влада не проводитиме додаткову мобілізацію, а США погодять Україні пакет допомоги, що включатиме пряму бюджетну підтримку.
Для того, аби зібрати понад 400 млрд грн у владі наразі розглядають питання підвищення ставок основних податків, зокрема:
- ПДВ;
- військового збору (з доходів фізичних осіб).
За умови, коли один відсоток ставки ПДВ коштує бюджету 35 млрд грн, а один відсоток військового збору – 27 млрд грн, то для покриття потреби у понад 400 млрд грн владі необхідно буде підвищити ставки ПДВ та військового збору приблизно на 6-7%.
Ще один напрям збільшення внутрішніх надходжень бюджету - розширення можливостей ринку ОВДП. Однак потенціал цього інструменту є вкрай обмеженим, адже економіка практично сягнула стелі своїх можливостей у кредитуванні Уряду.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ