Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому проєкт Закону про застосування англійської мови в Україні.

Пошук по Класифікатору професій
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув у другому читанні законопроєкт про застосування англійської мови в Україні № 9432 від 28.06.2023.
Комітет заслухав презентацію (див. зображення), представлену фахівцями Міністерства цифрової трансформації, щодо досвіду популяризації англійської мови в різних державах світу та стосовно стану із вивченням англійської в Україні. У презентації зазначено, що 56% українців мають бажання підвищувати свій рівень англійської мови.
«Загалом до другого читання суть і філософія законопроєкту не змінились суттєво. Найбільшу зміну, а саме вилучення норм щодо обов’язкового транслювання англомовних фільмів в кінотеатрах, Комітет, а потім і Парламент в залі прийняли під час голосування у першому читанні», – прокоментувала заступниця Голови Комітету Євгенія Кравчук.
Нагадаємо, що саме передбачає проєкт Закону № 9432:
- офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні;
- визначення категорії посад, кандидати на зайняття яких зобовʼязані володіти англійською мовою;
- унормування особливостей застосування англійської мови:
- в роботі органів державної влади;
- в роботі органів місцевого самоврядування;
- в роботі підрозділів екстреної допомоги населенню;
- під час перетину державного кордону;
- у сферах освіти;
- транспорту;
- охорони здоровʼя.
Джерело: офіційний сайт ВРУ
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта