Президент підписав закон про корпоративне управління держпідприємствами

Володимир Зеленський затвердив змін до законодавчих актів щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава.

Президент підписав закон, що вдосконалює корпоративне управління державними підприємствами

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Законопроєкт № 5593-д визначає правила корпоративного управління державними підприємствами. Ухвалення закону є також частиною євроінтеграційного процесу та програми з МВФ й, зокрема:

  • наближає Україну до стандартів ОЕСР та збалансовує їх з вимогами воєнного часу;
  • передбачає, що Уряд розробить Політику державної власності.

Це стратегічний документ, який визначає:

  • з якою метою держава володіє підприємствами;
  • які компанії є стратегічними і їх важливо залишити у держвласності, а які – передати на приватизацію. 

Для стратегічних компаній акціонер з Міністерством фінансів встановлюватиме вимоги через листи-очікування з показниками рентабельності, ліквідності та платоспроможності. Як виконати ці показники, вирішують наглядові ради. Крім того, наглядові ради зможуть призначати та звільняти керівників компанії.

З'являється система внутрішнього контролю – замість ревізійних комісій будуть ефективні інструменти:

  • комплаєнс;
  • управління ризиками;
  • внутрішній аудит.

Уряд натомість має розробити та затвердити порядок оцінки діяльності наглядових рад та процедуру визначення винагород. Також закон передбачає чіткий перелік підстав та процедуру звільнення членів наглядових рад. 

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11036

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421966

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49470

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11240

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді