Володимир Зеленський затвердив змін до законодавчих актів щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава.
◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Законопроєкт № 5593-д визначає правила корпоративного управління державними підприємствами. Ухвалення закону є також частиною євроінтеграційного процесу та програми з МВФ й, зокрема:
- наближає Україну до стандартів ОЕСР та збалансовує їх з вимогами воєнного часу;
- передбачає, що Уряд розробить Політику державної власності.
Це стратегічний документ, який визначає:
- з якою метою держава володіє підприємствами;
- які компанії є стратегічними і їх важливо залишити у держвласності, а які – передати на приватизацію.
Для стратегічних компаній акціонер з Міністерством фінансів встановлюватиме вимоги через листи-очікування з показниками рентабельності, ліквідності та платоспроможності. Як виконати ці показники, вирішують наглядові ради. Крім того, наглядові ради зможуть призначати та звільняти керівників компанії.
З'являється система внутрішнього контролю – замість ревізійних комісій будуть ефективні інструменти:
- комплаєнс;
- управління ризиками;
- внутрішній аудит.
Уряд натомість має розробити та затвердити порядок оцінки діяльності наглядових рад та процедуру визначення винагород. Також закон передбачає чіткий перелік підстав та процедуру звільнення членів наглядових рад.
Джерело: офіційний сайт Мінекономіки
Єдина тарифна сітка або ЄТС визначає посадові оклади бюджетників 2024 та 2025 роках. Порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для бюджетних установ - розберемо всі нюанси з обліку операцій внутрішнього переміщення активів та переведення активів з одного виду в інший
Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2024 та 2025 роках з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.