Особливості декларування знищеного/пошкодженого майна в декларації держслужбовців

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Для забезпечення прозорості та достовірності декларацій держслужбовців роз’яснено як відображати деклараціях майно, знищене внаслідок бойових дій.

декларування знищеного майна

🧮Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС

Державні службовці зобов’язані щорічно подавати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру (ст. 45-47 Закону про запобігання корупції). До декларації включають відомості про об’єкти нерухомості, рухоме цінне майно, цінні папери, грошові активи та інше майно.

Через військову агресію багато українців, в т. ч. й посадовців, втратили свої квартири, будинки, автомобілі та інше майно. Разом з тим у декларантів виникає логічне запитання – чи потрібно знищене майно відображати у своїх деклараціях?

Так, дані про знищене майно (квартири, будинки, автомобілі та інше) необхідно відображати у деклараціях.

Де відображати інформацію про знищене майно?

Якщо ваш будинок зруйновано, то дані про такий об’єкт підлягає відображенню в розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації до моменту виключення відомостей про нього із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Аналогічний підхід застосовується й до транспортних засобів, відомості про які необхідно відображати у розділі 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» декларації до зняття цього знищеного транспортного засобу з обліку.

Якщо транспортний засіб був знищений чи залишився на тимчасово окупованій території або пошкоджений і не придатний до подальшого використання, власник авто може звернутися до найближчого сервісного центру МВС і замовити послугу вибракування транспортного засобу, після чого транспортний засіб буде знято обліку (постанова КМУ від 07.09.1998 № 1388).

До якого моменту відображати інформацію про знищене майно?

Нерухомість: До моменту виключення відомостей про нього із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Транспортні засоби: До зняття цього знищеного транспортного засобу з обліку.

Умовами для припинення права власності на знищене рухоме майно є наявність встановленого факту знищення майна.

Документами, які підтверджують знищення майна, можуть бути матеріали технічної інвентаризації, що засвідчують факт знищення майна, довідки органів внутрішніх справ України, акт про пожежу, офіційні висновки інших установ або організацій, які відповідно до законодавства уповноважені засвідчувати факт знищення майна тощо.

Повністю знищене майно може виключатися із декларації, а щодо пошкодженого майна вказується актуальна вартість.

За інформацією ГУ ДПС у Донецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82754

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
106162

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
10630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді