Мінфін розробив проект змін до Бюджетного кодексу України, що передбачає запровадження середньострокового бюджетного планування та удосконалення програмно-цільового методу. Іх мета —реалізувати положення Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки.
Ключовим елементом середньострокового бюджетного планування стане трирічна бюджетна декларація, що відображатиме граничні межі видатків для головних розпорядників для планування їх діяльності.
Запровадять також систему управління фіскальними ризиками. Це дасть змогу посилити достовірність бюджету у середньостроковій перспективі.
Програмно-цільовий метод спрямують на:
- підвищення ефективності та якості надання державних послуг;
- посилення відповідальність головних розпорядників за результати діяльності.
Головні розпорядники звітуватимуть у Парламенті під час розгляду бюджетної декларації про цілі і результати роботи за звітний період та на середньостроковий період.
Джерело: Урядовий портал
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
Органи контролю зупинили установі операції з бюджетними коштами. А чи завжди їх дії законні? Перегляньте судову практику і зробіть висновки.