Адміністративно-господарські санкції за недотримання нормативу з працевлаштування працівників з інвалідністю

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Чи сплачують держоргани, ОМС, бюджетні установи адміністративно-господарські санкції за недотримання нормативу з працевлаштування працівників з інвалідністю?

працевлаштування працівників з інвалідністю

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Для підприємств, установ, організацій, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю:

  • у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік – якщо працює 25 і більше осіб;
  • у кількості одного робочого місця – якщо працює від 8 до 25 осіб (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII; далі – Закон № 875).

Якщо норматив з працевлаштування працівників з інвалідністю недотримано, роботодавець щороку сплачує відповідним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю адміністративно-господарські санкції у розмірі:

  • середньої річної зарплати у роботодавця за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю, – якщо працює 15 і більше осіб;
  • половини середньої річної зарплати у роботодавця за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю, – якщо працює від 8 до 15 осіб.

Сплачувати ці адміністративно-господарські санкції зобов’язує частина перша статті 20 Закону № 875. Вона ж звільняє від їх сплати підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Отже, держоргани, ОМС та бюджетні установи не сплачують адміністративно-господарські санкції за недотримання нормативу з працевлаштування працівників з інвалідністю.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14176

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді