Адміністративно-господарські санкції за недотримання нормативу з працевлаштування працівників з інвалідністю

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Чи сплачують держоргани, ОМС, бюджетні установи адміністративно-господарські санкції за недотримання нормативу з працевлаштування працівників з інвалідністю?

працевлаштування працівників з інвалідністю

ПСП-2025: з’ясували, хто отримає більше та як розрахувати

Для підприємств, установ, організацій, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю:

  • у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік – якщо працює 25 і більше осіб;
  • у кількості одного робочого місця – якщо працює від 8 до 25 осіб (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII; далі – Закон № 875).

Якщо норматив з працевлаштування працівників з інвалідністю недотримано, роботодавець щороку сплачує відповідним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю адміністративно-господарські санкції у розмірі:

  • середньої річної зарплати у роботодавця за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю, – якщо працює 15 і більше осіб;
  • половини середньої річної зарплати у роботодавця за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю, – якщо працює від 8 до 15 осіб.

Сплачувати ці адміністративно-господарські санкції зобов’язує частина перша статті 20 Закону № 875. Вона ж звільняє від їх сплати підприємства, установи і організації, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Отже, держоргани, ОМС та бюджетні установи не сплачують адміністративно-господарські санкції за недотримання нормативу з працевлаштування працівників з інвалідністю.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58976

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128956

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8009

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86709

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138166

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді