Довідки про доходи ОК-5 та ОК-7 можна буде передати в банк через Дію

НБУ і Мінцифри запускають спільний проєкт, який значно спростить обмін документами між банками, їхніми клієнтами та держателями державних реєстрів.

Через Дію можна буде ділитися копіями довідок про доходи ОК-5 та ОК-7

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

Це зробить послуги для громадян, що надаються банками, зручнішими та доступнішими. Йдеться про комплексне передавання копій електронних документів та/або окремих даних, що містяться в них, сформованих за допомогою застосунку Дія (тобто «комплексний шеринг»). Відповідну постанову Уряд України ухвалив 13 квітня 2024 року. 

«Шеринг документів – це революційна технологія, що спрощує документообіг, прибирає зайві копії і економить час як працівникам установ, так і людям. Завдяки мультишерингу українці зможуть через Дію ділитися не лише копіями і даними цифрових документів, а й довідок про доходи, ОК-5, ОК-7 за один раз у кілька кліків. Банк надсилає запит, а клієнт підтверджує його за допомогою Дія.Підпису, тож одразу бачить назву банківської установи, перелік необхідних документів і розуміє кому і які передає копії», – зазначає Михайло Федоров, віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації. 

Про зміст «комплексного шерингу»

Запропонована модель комплексного шерингу дасть можливість громадянам за одним запитом надати банківській установі одночасно як електронні копії кількох цифрових документів, так і окремі відомості про свій фінансовий стан.

Наразі, якщо громадянин має потребу надати електронні копії кількох цифрових документів під час отримання банківських послуг, то йому зазвичай потрібно надсилати електронні копії кожного цифрового документа окремо. Якщо таких документів буде 10, то доведеться 10 разів проходити одні й ті ж процедури щодо передавання електронних копій цифрових документів з різних державних реєстрів, зокрема:

  • показувати працівнику штрихкод цифрового документа;
  • та підтверджувати запит на надсилання його копії.

Такий механізм не надто зручний як для користувача послуги, так і для банківської установи. Тож технологічний механізм моделі «комплексного шерингу» дасть змогу банкам отримувати інформацію про клієнта з державних реєстрів одним «пакетом» за допомогою застосунку Дія. Важливо, що згода клієнта на обмін інформацією в зазначений спосіб є обов’язковою, і лише клієнт обирає, якій банківській установі та який набір відомостей він хоче надати

Про безбар’єрність та розвиток економіки

Реалізація моделі «комплексного шерингу» дасть змогу:

  • значно спростити та прискорити процес отримання фінансових послуг;
  • зекономити час та операційні витрати банківських установ.

Адже користувачі зможуть надсилати через Дію не лише копії і дані цифрових документів, а й довідок про доходи, ОК-5, ОК-7 за один раз. Такий підхід забезпечує високий рівень конфіденційності, захисту персональних даних та запобігання неправомірному їх використанню. Також передбачається, що модель сприятиме

  • забезпеченню безперервної роботи фінансової системи в умовах воєнного стану, створюючи для клієнтів додаткові можливості в зручному отриманні фінансових послуг;
  • пожвавленню кредитування завдяки оптимізації процесу надання клієнтом інформації про себе до банку з метою отримання фінансових послуг, а також перевірки банком наданих клієнтом даних.

Крім того, ініціатива Національного банку та Міністерства цифрової трансформації щодо «комплексного шерингу» матиме позитивний вплив на розвиток публічних послуг, зокрема у фінансовій сфері, та цифрової трансформації України загалом.

Джерело: офіційний сайт НБУ

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
47725

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
34907

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити через інтернет, як рахувати стаж за цією довідкою.
21055

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді