Що пропонують змінити у поліпшенні орендованого майна

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фонд держмайна оприлюднив для обговорення проєкт Порядку надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого державного майна.

поліпшення орендованого майна

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

У проєкті Порядку передбачили, що орендар надаватиме орендодавцю клопотання про надання згоди на здійснення невід’ємних поліпшень разом з експертним звітом (позитивним) щодо розгляду кошторисної частини проектної документації, складений відповідно до настанов щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво об’єктів (ДСТУ 8907: 2019).

Уточнили, дату звіту про оцінку об’єкта оренди, складений суб’єктом оціночної діяльності. Його подаватиме орендар станом на будь-яку дату між 01 січня року, у якому подано клопотання, і датою клопотання.

Наразі орендар до клопотання додає довідку за підписом керівника балансоутримувача, що орендоване майно перебуває в стані, який не дозволяє використовувати його за цільовим призначенням, визначеним договором оренди. Проєкт Порядку передбачає надавати звіт про результати обстеження, проведеного за Порядком проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою КМУ від 12.04.2017 № 257, із рекомендаціями щодо виконання робіт із капітального ремонту, реконструкції, реставрації.

У проєкті Порядку для орендодавця передбачили новацію. Під час опрацювання клопотання він зобов’язаний встановити:

  • наявність факту отримання орендарем майна за результатом проведення аукціону або конкурсу;
  • наявність факту перевищення прогнозованих витрат орендаря на ремонт об’єкта оренди 25% від його ринкової вартості, за виключенням витрат орендаря на виконання ремонтних робіт, що були зараховані згідно з частиною 2 статті 21 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Не обійшли новації і балансоутримувача. У проєкті Порядку передбачено, що він зобов’язаний встановити необхідність проведення поточного або капітального ремонту для можливості подальшої експлуатації об’єкта оренди.

Зауваження та пропозиції до проєкту ФДМ прийматиме до 25.05.2024 на адресу електронної скриньки (e-mail): [email protected].

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33508

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
5030

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
42229

Оренда майна під час війни: перші кроки, щоб унормувати

Законодавці Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 01.04.2022 № 2181-IX з 13.04.2022 спростили орендні правила, які визначає Закон № 157. Нові вимоги встановили на час воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Розглянемо детальніше, скільки діятимуть договори, які уклали під час воєнного стану, та за якими правилами передаватимуть майно в оренду в цей період.
5427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді