Затверджені скорочені освітні програми для учнів, які навчаються за кордоном

МОН затвердило модифіковані (скорочені) освітні програми українознавчого компонента для школярів, які перебувають за кордоном.

Для дітей за кордоном затверджені скорочені освітні програми

Пошук по Класифікатору професій

Це, зокрема, програми для закладів загальної середньої освіти з:

  • української мови;
  • української літератури;
  • історії України та географії.

Ці програми можна використовувати для тих учнів, які пропустили навчання або тривалий час не вчилися за українськими освітніми програмами. Зокрема, діти за кордоном та ті, що вимушено перебувають на тимчасово окупованих територіях. Зміст скорочених програм побудовано таким чином, що діти здобуватимуть основні знання з визначених предметів, які допоможуть їм безперешкодно продовжувати навчання в українських школах.

«Нині майже 400 тисяч учнів перебувають за кордоном. Вони навчаються дистанційно, за сімейною або екстернатною формами в наших школах і водночас мають відвідувати школи в країнах перебування. Це може бути складним завданням для дитини. Тому вивчення українознавчих предметів за скороченою програмою допоможе школярам подолати освітні втрати без подвійного навантаження. Окрім цього, це важливий інструмент для збереження зв’язку з Україною», – зазначив заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Програми й методичні рекомендації до них сформовані на основі модельних навчальних програм, рекомендованих та затверджених Міністерством освіти і науки України:

  • з української мови та української літератури для 5–7 класів;
  • історії України для 5–6 класів;
  • географії для 6–9 класів;
  • навчальних програм із зазначених предметів для 8–11 класів.

Програми можна застосовувати у класах для надолуження освітніх втрат, орієнтованих на школярів 5–11 класів, які потребують додаткових занять, щоб опанувати матеріал з основних предметів та надолужити те, що учні пропустили через війну. Їх також можуть використовувати організації та установи, які займаються надолуженням освітніх втрат під час перебування дітей у таборах та/чи в недільних школах.

Вчителі, які організовують таке навчання, можуть адаптувати програми, з урахуванням потреб та інтересів учнівства. Якщо учень або учениця перебуває за кордоном і навчається за скороченими програмами, то має право на зарахування оцінок з інших предметів, отриманих за кордоном.

Джерело: офіційний сайт МОН

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік основних засобів 2024: від придбання до списання

Облік основних засобів: ➤ придбання ➤ амортизація ➤ реконструкція | модернізація | поліпшення | ремонт ➤ переоцінка вартості ➤ дооцінка й відновлення корисності ➤ уцінка й втрата від зменшення корисності ➤ вибуття, списання
270910

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
50819

Як вести касові операції

Хоча більшість розрахунків проводиться безготівково, окремі установи або за окремими операціями все ж проводять розрахунки готівкою. Розглянемо як проводити касові операції.
8027

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
60094

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді