Фахівці ПФУ роз’яснили, що потрібно зробити учаснику бойових дій аби оформити пільгу на сплату житлово-комунальних послуг.
Калькулятор індексації зарплати
Нагадаємо, учасники бойових дій та члени сім’ї, які з ними проживають, мають право на знижки на квартплату та комунальні послуги у розмірі 75 % їх вартості. Для осіб з інвалідністю знижка становить 100% вартості комунальних послуг (п. 5 ч. 1 ст. 12, п. 5 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII).
Для отримання цієї знижки військовослужбовцю після встановлення відповідного статусу необхідно подати дві заяви до органів Пенсійного фонду України:
- про внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру пільги (ЄДАРП);
- про встановлення пільги.
Звернутися з цього приводу можна до будь-якого сервісного центру ПФУ, через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ, застосунок «Дія».
За інформацією ГУ ПФУ в Запорізькій області
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.