Новий Порядок прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти

Міносвіти оновило Порядок прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти у 2024 році.

Оновили Порядок прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

Серед основних нововведень:

  • вступ на основі повної загальної середньої освіти (далі – ПЗСО), освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник» (далі – КР), як і було зазначено, може відбуватися за результатами творчого конкурсу в передбачених Порядком випадках;
  • для вступу на місця державного (регіонального) замовлення – за результатами співбесіди.

Важливе уточнення: для вступу на місця за кошти юридичних або фізичних осіб вступ може здійснюватися як за розглядом мотиваційних листів, так і за рішенням закладу, – на основі співбесіди.

Також, як і було визначено Порядком прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2024 році, прийом на навчання проводитиметься за спеціальностями відповідно до Переліку галузей знань і спеціальностей, але з урахуванням вимог наказу МОН від 04 березня 2024 року № 260.

Також МОН нагадує за деякі особливості проведення вступної кампанії для здобуття фахової передвищої освіти у 2024 році, зокрема:

  • передбачається, що вступники можуть подати в сукупності за всіма основами вступу:
    • до п'яти заяв на бюджет;
    • та до п'ятнадцяти заяв за всіма джерелами фінансування.

Підготовка іноземців та осіб без громадянства здійснюватиметься в межах ліцензованих обсягів за спеціальностями згідно з результатами процедури ліцензування для цього виду діяльності.

Тривалість кожної додаткової сесії реєстрації заяви не менше ніж три та не більше за тридцять календарних днів. Вступна кампанія завершується 31 жовтня 2024 року.

Нагадаємо, Уряд затвердив зміни до Порядку призначення і виплати стипендій.

Джерело: офіційний сайт МОН

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Формування штатного розпису в ОМС

Розглянуто посади та порядок затвердження штатів органів місцевого самоврядування, правила формування номенклатури посад та критерії відповідності зазначених посад з кодами Класифікатора професій.
13552

Реєстрація РРО

РРО – це сфера, в якій час від часу відбуваються зміни. І вони постійні. Процедура реєстрації звичайних РРО спростилася за останні роки. Про реєстрацію РРО – тема даної консультації.
6827

Списання ліків у бюджетній установі

Прочитайте, що робити з лікарськими засобами після того, як спливе термін їх придатності та як правильно списати протерміновані ліки.
13105

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді