Допомога при народженні дитини: ВРУ розглядає питання підвищення

Комітет з питань молоді і спорту на своєму засіданні 30 червня розглянув чотири проекти Законів, в кожному з яких пропонується збільшити розмір допомоги при народженні дитини.

⭐️ Усі цифри для розрахунків із працівниками у 2021-му

Допомога при народженні дитини: ВРУ розглядає питання підвищення

Урядовим законопроектом, (реєстр. №5585), пропонується встановити розмір зазначеної допомоги у сумі 50 000 грн. (сьогодні - 41 280 гривень), а також передбачити щорічне збільшення розміру допомоги на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін, який затверджується Кабміном.

Другим законопроектом, (реєстр. № 5585-1), пропонується призначати допомогу при народженні дитини в таких розмірах: при народженні першої дитини - 50000 гривень, другої дитини - 100000 гривень, третьої і кожної наступної дитини - 150000 гривень.

Третім законопроектом, (реєстр. №5585-2), пропонується нараховувати такі розміри допомоги при народженні дитини: при народженні першої дитини - 25 розмірів прожиткового мінімуму, другої дитини - 50 розмірів прожиткового мінімуму, третьої і кожної наступної дитини - 70 розмірів прожиткового мінімуму.

Четвертим законопроектом, (реєстр. №5585-3), пропонується надавати допомогу при народженні дитини у такому розмірі: на першу дитину - 50 розмірів прожиткового мінімуму, на другу дитину - 70 розмірів прожиткового мінімуму, на третю та кожну наступну дитину - 120 розмірів прожиткового мінімуму.

Крім того, проектом пропонується відновити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років.

За матеріалами ВРУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
7744

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5488

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1490

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді