Оплата праці держслужбовців: головні аспекти реформи

Голова НАДС з питань державної служби Наталія Алюшина взяла участь у роботі Всеукраїнського форуму «Україна 30. Трудові ресурси». Виступ Голови Агентства стосувався  питання реформування системи оплати праці державних службовців.

Ваш безплатний доступ до курсів Вищої Школи Бухгалтерів

Оплата праці держслужбовців: головні аспекти реформи

Як наголосила під час панельної дискусії Наталія Алюшина, в частині оплати праці орієнтуються на підвищення прозорості, передбачуваності та справедливості заробітної плати, посилення ролі сталої частки та обмеження змінної частини в структурі заробітної плати.

НАДС планує подбати про зменшення та усунення розриву в оплаті праці державних службовців за роботу зі схожим функціоналом, однаковим рівнем відповідальності та складності. Оплата праці державних службовців повинна бути на належному рівні.

Ще один важливий акцент у виступі - скорочення граничної чисельності держслужбовців. Так, Наталія Алюшина пояснила, що помилково зміст проекту постанови «Деякі питання скорочення граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів» сприйняли як майбутнє скорочення державних службовців. Втім, мова йде про запровадження механізму скорочення вакансій, який дозволить припинити їх утримання для штучного збільшення і розподілу фонду оплати праці всередині органів державної влади.

За матеріалами Урядового порталу

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
7076

Дистанційна робота в держорганах, ОМС, бюджетних установах

Держслужбовці та працівники держорганів, ОМС, бюджетних установ мають право працювати дистанційно за умови наявності організаційних і технічних можливостей для виконання посадових обов’язків. Розглянемо чим потрібно керуватись та що зробити для впровадження дистанційної роботи.
17367

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
106784

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді