Невірно вказали ставку ПДВ в ПН: як виправити

ДПС забезпечила можливість виправлення помилок (застосування неправильної ставки податку), допущених платником при складанні податкової накладної.

СКАЧАТИ податкову накладну за новою формою

Невірно вказали ставку ПДВ в ПН: як виправити

Отже, у разі, якщо СГ за операцією з постачання товарів, що підлягала оподаткуванню ПДВ за ставкою ПДВ у розмірі 14%, склало податкову накладну із зазначенням у ній ставки ПДВ у розмірі 20%, то з метою виправлення допущеної помилки у такій податковій накладній необхідно скласти розрахунок коригування до податкової накладної, в якому:

  • у полі "Дата складання" вказати дату, на яку було виявлено помилку;
  • у графі 2.1 табличної частини розділу Б зазначити код причини коригування 104 "Зміна номенклатури";
  • у табличній частині окремим рядком зі знаком "-" вказати обсяг операцій з постачання товару, щодо якого була застосована ставка ПДВ у розмірі 20%;
  • доповнити табличну частину розрахунку коригування новим рядком, в якому зі знаком "+" зазначити обсяг операцій, що підлягає оподаткуванню за ставкою ПДВ у розмірі 14%;
  • для обох рядків має бути зазначено один номер групи коригування.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121284

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
68181

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
3126

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
49472

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді