Які вимоги безпеки на робочому місці встановлює новий Закон

Рада ухвалила в першому читанні проєкт Закону про безпеку та здоров’я працівників на роботі.

Які вимоги безпеки на робочому місці встановлює новий Закон

Пошук по Класифікатору професій

Законопроєкт № 10147 від 13.10.2023, спрямований на формування національної системи запобігання професійним ризикам та впровадження ризикоорієнтованого підходу у сфері організації безпеки та здоров’я працівників.

Проєктом Закону пропонується імплементувати в національне законодавство низку директив Ради ЄС, що сприятиме створенню безпечних умов праці. Зокрема щодо:

  • встановлення мінімальних вимог безпеки на робочому місці;
  • встановлення мінімальних вимог під час використання робочого обладнання та при використанні засобів індивідуального захисту;
  • організації робочого часу;
  • захисту вагітних працівниць та тих, хто нещодавно народив, або годує;
  • захисту працівників від ризиків, пов’язаних із контактом з канцерогенами або мутагенами, а також із впливом біологічних, хімічних речовин та інших небезпек на робочому місці;
  • захисту молоді на роботі.

Проєктом Закону передбачається впровадження системи управління безпекою та здоров’ям працівників на роботі шляхом:

  • ідентифікації та оцінки професійних ризиків,
  • проведення роботодавцями аудиту системи управління безпекою та здоров’ям працівників на роботі та повноцінне залучення їх до вирішення питань безпеки праці.

Також документом запроваджується альтернативний механізм для набуття права виконання робіт підвищеної небезпеки шляхом додаткового страхування життя та здоров'я працівників, які виконують такі роботи (роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки або здійснити додаткове страхування життя і здоров’я працівників, які виконують такі роботи), що забезпечить додатковий соціальний захист для працівників, які їх виконують.

Ухвалення законопроєкту дозволить:

  • підвищити рівень захисту життя та здоров’я працівників, зокрема, особливих категорій,
  • запровадити регулярне здійснення роботодавцем оцінювання ризиків, які можуть виникнути на конкретному робочому місці, та управління ними.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14317

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9903

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13039

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді