Електронний документ учасника бюджетного процесу має містити електронну печатку

Учора, 22.08.2024, набрали чинності зміни до Порядку обміну електронними документами між Мінфіном та учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні.

електронна печатка учасника бюджетного процесу

ПСП-2025: з’ясували, хто отримає більше та як розрахувати

Віднині місцеві фінансові органи зобов’язані передавати Мінфіну щомісяця до останнього робочого дня місяця:

  • очікувані помісячні обсяги видатків;
  • очікувані поденні обсяги операцій з тимчасово вільними коштами на депозитних рахунках;
  • очікувані поденні обсяги місцевих запозичень та платежів за місцевим боргом в національній валюті.

Слід також дотримувати вимог до електронних документів щодо наявності погодження місцевого фінансового органу та електронної печатки учасників бюджетного процесу. Так, електронні документи, визначені у пунктах:

  • 7–9 таблиці 1 мають містити електронну печатку;
  • 8, 9 таблиці 2 – електронну печатку місцевого фінансового органу;
  • 11–14 таблиці 2 – електронну печатку головного розпорядника або відповідального виконавця (залежно від форми документа.

Електронні документи, наведені у пунктах 8, 9, 15–19 таблиці 2, потребують погодження відповідним місцевим фінансовим органом.

Кваліфікований сертифікат електронного підпису додатково до ідентифікаційних даних посадових (уповноважених) осіб має містити ідентифікаційні дані відповідного учасника бюджетного процесу на місцевому рівні (найменування та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України).

Для підтвердження достовірності походження та цілісності електронного документа може використовуватися кваліфікована електронна печатка або удосконалена електронна печатка, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронної печатки.

Окрім цього, у Порядку визначили обов’язок створення електронних документів учасниками бюджетного процесу та обов’язок подання цих документів:

  • до розпорядника вищого рівня, до мережі якого включені розпорядники нижчого рівня/одержувачі (обов’язок розпорядника нижчого рівня/одержувача);
  • місцевого фінансового органу або Мінфіну (обов’язок головного розпорядника/відповідального виконавця);
  • до Мінфіну (обов’язок місцевого фінансового органу).

Місцеві фінансові органи, головні розпорядники та розпорядники нижчого рівня, що мають свою мережу, здійснюють консолідацію на підставі електронних документів розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, що включені до їх мережі.

Накази Мінфіну від 22.07.2024 № 351 та від 01.08.2024 № 381, які змінюють Порядок, набрали чинності 22.08.2024.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49469

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22232

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді
17705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді