Сьогодні, 29.08.2024, на засіданні Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики голосуватимуть за законопроєкт № 11416 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
Калькулятор індексації зарплати
Законопроєктом пропонують змінити строки подання Податкового розрахунку. Так, податкові агенти, у т. ч. роботодавці, його подаватимуть органам ДПС у строки, встановлені ПК для податкового місяця (наразі кварталу).
Ставку військового збору збільшать з 1,5% до 5%. До поточної ставки 1,5% повернуться з 1 січня року наступного за роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.
Також врегулювали з якої дати застосовувати ставку. Так, доходи працівників, нараховані за наслідками податкових періодів до набрання чинності (01.10.2024), оподатковують військовим збором за ставкою 1,5% незалежно від дати їх фактичної виплати.
Ці нововведення пропонують ввести з 01.10.2024.
Із тексту законопроєкту № 11416, розміщеного в Telegram
Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
Військовий збір наповнює державний бюджет, тож для місцевих бюджетів він не відіграє особливої ролі. Однак бухгалтери держорганів, ОМС, бюджетних установ мають знати правила його утримання із доходів, що нараховують держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, працівникам чи іншим фізичним особам.
Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення належить до фонду оплати праці. Тому маємо право прирівняти її до заробітної плати і нараховувати на неї зарплатні податки.