Рішення про те, чи виплачувати лікарняні, приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування, яку створюють в установі. До складу цієї комісії входять представники адміністрації установи і застраховані особи.
Комісія (уповноважений) із соціального страхування:
- контролює правильність нарахування і своєчасну виплату лікарняних;
- приймає рішення про відмову в призначенні лікарняних;
- розглядає підставу і правильність видачі й заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для оплати лікарняного.
Стане у пригоді:
Комісія має право відмовити в виплаті лікарняних, якщо:
- тимчасова непрацездатність настала через захворювання або травму, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням;
- працівник хворіє під час відпустки без збереження заробітної плати, творчої відпустки, додаткової відпустки у зв’язку з навчанням;
- працівник порушив режим лікування.
Про це йдеться в Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 02.03.2000 № 1533-III.
Дізнайтеся:
Застраховані особи зобов’язані надавати роботодавцю достовірні документи, на підставі яких виплачується матеріальне забезпечення.
Сьогодні фахівці ФСС усе частіше виявляють безпідставно видані чи відверто підроблені лікарняні листки. Тож комісії із соціального страхування мають плідно співпрацювати з робочими органами ФСС. У разі виникнення підозри щодо справжності листка непрацездатності комісія може звертатися до ФСС для перевірки правильності його видачі.
Якщо комісія засумнівається у справжності листка непрацездатності, вона може відмовити в його оплаті. Свої висновки комісія оформлює протоколом, до якого додає пояснення, довідки, інші матеріали, що свідчать про обгрунтованість прийнятого рішення.
Крім того, комісії мають повноваження перевіряти, чи дотримується працівник режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності.
За інформацією ФСС України в Чернігівській області