Коли працівнику не оплатять лікарняний?

Рішення про те, чи виплачувати лікарняні, приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування, яку створюють в установі. До складу цієї комісії входять представники адміністрації установи і застраховані особи.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування:

  • контролює правильність нарахування і своєчасну виплату лікарняних;
  • приймає рішення про відмову в призначенні лікарняних;
  • розглядає підставу і правильність видачі й заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для оплати лікарняного.

Стане у пригоді:

Комісія має право відмовити в виплаті лікарняних, якщо:

  • тимчасова непрацездатність настала через захворювання або травму, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням;
  • працівник хворіє під час відпустки без збереження заробітної плати, творчої відпустки, додаткової відпустки у зв’язку з навчанням;
  • працівник порушив режим лікування.

Про це йдеться в Законі України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 02.03.2000 № 1533-III.

Застраховані особи зобов’язані надавати роботодавцю достовірні документи, на підставі яких виплачується матеріальне забезпечення.

Сьогодні фахівці ФСС усе частіше виявляють безпідставно видані чи відверто підроблені лікарняні листки. Тож комісії із соціального страхування мають плідно співпрацювати з робочими органами ФСС. У разі виникнення підозри щодо справжності листка непрацездатності комісія може звертатися до ФСС для перевірки правильності його видачі.

Якщо комісія засумнівається у справжності листка непрацездатності, вона може відмовити в його оплаті. Свої висновки комісія оформлює протоколом, до якого додає пояснення, довідки, інші матеріали, що свідчать про обгрунтованість прийнятого рішення.

Крім того, комісії мають повноваження перевіряти, чи дотримується працівник режиму, визначеного лікарем на період тимчасової непрацездатності.

За інформацією ФСС України в Чернігівській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
374525

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9914

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2527

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
315110

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді