Калькулятор індексації зарплати
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україна виконала усі кількісні критерії та структурні маяки за програмою МВФ, що підлягали оцінці.
Також опубліковані кілька важливих параметрів з протоколу засідання.
Ключові висновки з домовленостей України та МВФ
- У другій половині 2024 року очікується уповільнення економічного зростання через атаки на енергетичну інфраструктуру, породжувану війною невизначеність та її негативний вплив на ринки праці.
- У 2024 році зростання реального ВВП очікується на рівні 3%, у 2025 - через продовження війни - 2,5-3,5%.
- До кінця 2024 року інфляція зросте до близько 9%.
- Монетарна політика. Ризики зростання інфляції обмежують можливе пом’якшення монетарної політики до кінця цього року. Обмінний курс повинен продовжувати діяти як амортизатор і пристосовуватися до ринкових фундаментальних показників, тим самим допомагаючи зберегти зовнішню стабільність. Має зберігатись зважений та поетапний підхід до валютної лібералізації відповідно до стратегії НБУ.
- Бюджет на 2025 рік має враховувати фінансові обмеження та цілі щодо стійкості боргу.
- Податкові надходження мають зрости у 2025 році та надалі, щоб створити фіскальний простір для критично важливих видатків та відновити фіскальну стійкість.
- Реформування митниці має підтвердити центральну роль Міністерства фінансів у нагляді за нею.
- Боргова політика. Основна увага має бути зосереджена на реструктуризації комерційних зобов’язань, включно з ВВП-варрантами.
- Інституційні реформи: вдосконалення кримінально-процесуального кодексу, створення нового Вищого адміністративного суду, реформування Рахункової палати України, перший зовнішній аудит НАБУ, відновлення до кінця грудня повного складу наглядової ради «Укренерго».