Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило Методику розрахунку цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади (далі – Методика).

показник економії енергії у будівлях

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Нагадаємо, за статтею 15-2 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» від 22.06.2017 № 2118-VIII з метою забезпечення зразкової ролі органів державної влади у підвищенні енергетичної ефективності будівель КМУ встановлює цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади, який переглядається кожні п’ять років.

Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади розраховує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади виражається числовим значенням щорічного зменшення споживання енергії (у т. ч. вираженої в показниках первинної енергії), яке досягається в результаті приведення до мінімальних вимог з енергоефективності будівель, площа яких становить не менше 1% площі будівель, на які поширюється дія цієї статті. Його розраховують за Методикою на основі даних, отриманих за результатами сертифікації енергетичної ефективності будівель органів державної влади.

Вимога щодо досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади поширюється на будівлі, які відповідають одночасно таким ознакам:

  • перебувають у державній чи комунальній власності;
  • у яких розміщується апарат центрального органу виконавчої влади;
  • опалювана площа перевищує 250 квадратних метрів.

Для досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади щороку, до 30 травня, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України формує план заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель органів державної влади на наступний календарний рік із зазначенням джерел та механізмів фінансування цих заходів. Цей план заходів затверджуватиме КМУ.

Накази від 18.08.2024 № 878 та від 05.09.2024 № 965, якими затверджено Методику і внесено до неї зміни, не набрали чинності.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121047

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33509

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді