Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило Методику розрахунку цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади (далі – Методика).

показник економії енергії у будівлях

Як подати повідомлення про виплату коштів до ПФУ⤵️

Нагадаємо, за статтею 15-2 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» від 22.06.2017 № 2118-VIII з метою забезпечення зразкової ролі органів державної влади у підвищенні енергетичної ефективності будівель КМУ встановлює цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади, який переглядається кожні п’ять років.

Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади розраховує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади виражається числовим значенням щорічного зменшення споживання енергії (у т. ч. вираженої в показниках первинної енергії), яке досягається в результаті приведення до мінімальних вимог з енергоефективності будівель, площа яких становить не менше 1% площі будівель, на які поширюється дія цієї статті. Його розраховують за Методикою на основі даних, отриманих за результатами сертифікації енергетичної ефективності будівель органів державної влади.

Вимога щодо досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади поширюється на будівлі, які відповідають одночасно таким ознакам:

  • перебувають у державній чи комунальній власності;
  • у яких розміщується апарат центрального органу виконавчої влади;
  • опалювана площа перевищує 250 квадратних метрів.

Для досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади щороку, до 30 травня, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України формує план заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель органів державної влади на наступний календарний рік із зазначенням джерел та механізмів фінансування цих заходів. Цей план заходів затверджуватиме КМУ.

Накази від 18.08.2024 № 878 та від 05.09.2024 № 965, якими затверджено Методику і внесено до неї зміни, не набрали чинності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
16

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10466

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
65467

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42815

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді