Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило Методику розрахунку цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади (далі – Методика).

показник економії енергії у будівлях

ПСП-2025: з’ясували, хто отримає більше та як розрахувати

Нагадаємо, за статтею 15-2 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» від 22.06.2017 № 2118-VIII з метою забезпечення зразкової ролі органів державної влади у підвищенні енергетичної ефективності будівель КМУ встановлює цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади, який переглядається кожні п’ять років.

Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади розраховує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Цільовий показник економії енергії у будівлях органів державної влади виражається числовим значенням щорічного зменшення споживання енергії (у т. ч. вираженої в показниках первинної енергії), яке досягається в результаті приведення до мінімальних вимог з енергоефективності будівель, площа яких становить не менше 1% площі будівель, на які поширюється дія цієї статті. Його розраховують за Методикою на основі даних, отриманих за результатами сертифікації енергетичної ефективності будівель органів державної влади.

Вимога щодо досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади поширюється на будівлі, які відповідають одночасно таким ознакам:

  • перебувають у державній чи комунальній власності;
  • у яких розміщується апарат центрального органу виконавчої влади;
  • опалювана площа перевищує 250 квадратних метрів.

Для досягнення цільового показника економії енергії у будівлях органів державної влади щороку, до 30 травня, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України формує план заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель органів державної влади на наступний календарний рік із зазначенням джерел та механізмів фінансування цих заходів. Цей план заходів затверджуватиме КМУ.

Накази від 18.08.2024 № 878 та від 05.09.2024 № 965, якими затверджено Методику і внесено до неї зміни, не набрали чинності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Переоцінка основних засобів: проводки

У балансі бюджетної установи всі активи, зокрема й основні засоби, визнаються за вартістю придбання, яка з часом не відповідає реальній. І тоді потрібна переоцінка основних засобів. Як її організувати, порахувати та відобразити у бухгалтерських проведеннях — у даній консультації
27416

Ліквідаційна вартість основних засобів в бюджетних установах

Ліквідаційна вартість є складовою бухгалтерського обліку основних засобів у бюджетних установах. Розглянемо як та коли її слід визначати, коли потрібно переглядати, та як відобразити її в обліку.
50167

Лікарняні сумісникам: приклади нарахування 2025

Із 04.04.2025 діють зміни в оплаті лікарняних сумісникам. У статті поговоримо про те, як нараховувати лікарняні сумісникам по-новому. Розберемося, чи виплачувати лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
175247

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11080

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді