Зміни у реєстрації громадян у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив зміни до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Положення).

реєстрація у державному реєстрі фізичних осіб – платників податків

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

У Положенні визначили, що фізична особа – платник податків під час отримання публічних (електронних публічних) та інших послуг може подавати до визначених нею органів державної влади, ОМС, юридичних та фізичних осіб, інформаційні системи яких підключені до Порталу Дія, дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків із Державного реєстру, зокрема:

  • як внесені до е-паспорта, е-паспорта для виїзду за кордон, е-свідоцтва про народження;
  • електронну копію документа, що засвідчує реєстрацію такої особи в Державному реєстрі засобами Порталу Дія, у т. ч. з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Фізична особа – платник податків також може подавати електронні копії відомостей із Державного реєстру, зокрема електронні копії електронних відображень відомостей із Державного реєстру про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору, які наявні в Державному реєстрі, сформовані з використанням засобів Порталу Дія, у т. ч. з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Електронна копія цих відомостей формується у разі подання фізичною особою запиту до Державного реєстру засобами Порталу Дія.

Перевірка відповідності та підтвердження даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків / відомостей із Державного реєстру про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору здійснюється Порталом Дія шляхом електронної інформаційної взаємодії з Державним реєстром із урахуванням вимог законодавства з питань захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах.

Окрім цього, у Положенні визначили, що облікові картки № 1ДР малолітніх осіб (до 14 років) подаються одним із батьків (прийомних батьків, батьків-вихователів, усиновителем, опікуном) за наявності:

  • свідоцтва про народження дитини;
  • документа, що посвідчує особу одного із батьків (прийомних батьків, батьків-вихователів, усиновителя, опікуна).

За наявності цих документів одному з батьків (прийомних батьків, батьків-вихователів, усиновителю, опікуну) видаватимуть документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі малолітньої особи.

Наказ Мінфіну від 21.08.2024 № 410, яким затверджені зміни, не набрав чинності.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова накладна 2024: порядок заповнення

Як заповнити нову форму ПН – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
119464

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
60301

Звіт ЄСВ: зразок заповнення та бланк

Звіт ЄСВ – так до сих пір часто називають Податковий розрахунок, що містить дані не лише про ЄСВ, але й про ПДФО та військовий збір. До вашої уваги склад Звіту ЄСВ і приклади заповнення окремих його додатків. На що слід звернути увагу, аби не помилитися?
146950

Призупинення дії трудового договору: що в Податковому розрахунку

З консультації дізнаєтеся, чи зазначати в Додатку Д5 реквізити наказу про призупинення дії трудового договору, як заповнити при цьому Додатки Д1 та 4ДФ, а також, як бути з ЄСВ з мінімальної бази
16255

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді