Податківці нагадують, що платниками екологічного податку, зокрема, є бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, які в процесі своєї діяльності на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони скидають забруднювальні речовини безпосередньо у водні об’єкти (пп. 240.1.2 ПК).
Водокористувачі можуть бути:
- первинні — ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води;
- вторинні (абоненти) — ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи за договором про водопостачання та/або про водовідведення без дозволу на спеціальне водокористування. Утім, вони можуть скидати стічні води у водні об’єкти самостійно, якщо отримають такі дозволи (ст. 42 ВК).
Відтак, екологічний податок за скидання забруднювальних речовин у водні об’єкти сплачують до бюджету первинні і вторинні водокористувачі, які отримали дозволи на спеціальне водокористування та на підставі них самостійно скидають стічні води у водні об’єкти.
Об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, зокрема, є обсяги та види забруднюючих речовин, які водокористувачі скидають у водні об’єкти (п. 242.1 ПК).
За інформацією ГУ ДФС у Житомирській області