Мінекономіки представило для обговорення проект закону щодо посилення захисту вимог працівників та виплати заборгованості із заробітної плати у випадку банкрутства роботодавця

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

На сайті Міністерства економіки України з’явився проект закону «Про внесення змін до деяких законів україни щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця», який розроблено з метою посилення захисту працівників.

 Мінекономіки представило для обговорення проект закону щодо посилення захисту вимог працівників та виплати заборгованості із заробітної плати у випадку банкрутства роботодавця

Відповідно до статистичних даних Держстату станом на 01.01.2021 року сума невиплаченої заробітної плати становила 3,14 млрд грн, з неї 1,13 млрд грн або 36,1 % борг працівникам підприємств, щодо яких реалізуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Законопроектом передбачається:

  • запровадити посилення захисту прав працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати, зокрема шляхом виплати працівнику компенсації у розмірі середньомісячної заробітної плати за три місяці, що передують місяцю в якому порушено справу про банкрутство роботодавця чи припиненню трудового договору у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.
  • виплата працівнику компенсації у разі неплатоспроможності роботодавця лише для нових боргів, заявлених в господарському процесі та після подання заяви до центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (Держпраці).
  • максимальна сума компенсації не може перевищувати розміру трьох середніх заробітних плат працівника за 12 місяців, що передують місяцю в якому порушено справу про банкрутство чи припинено трудовий договір у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи. При цьому максимальний розмір компенсації також не може перевищувати дванадцяти мінімальних заробітних плат станом на 01 січня відповідного року Держпраці надаватиметься право висунення регресних вимог до боржників щодо відшкодування коштів, спрямованих на компенсацію заробітної плати, інших виплат у випадку неплатоспроможності боржника та задоволення їх в першочерговому порядку, що в майбутньому дозволить частково повернути затрачені кошти.
  • внесення змін та доповнень до Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо забезпечення виплати компенсації втраченої заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця у розмірі трьох середньомісячних заробітних плат працівника.

Електронну версію проектів законів, порівняльних таблиць та пояснювальних записок до них розміщено на сайті Мінекономіки (www.me.gov.ua) у розділі «Обговорення проектів документів».

Пропозиції та зауваження можна надсилати протягом місяця з дня оприлюднення за адресами:

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24; E-mail: [email protected].

Також Мінекономіки розробило та представило для обговорення проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України», з метою формування джерела наповнення гарантійної установи для здійснення компенсаційних виплат працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця.

Проектом передбачається спрямувати кошти від сплати штрафів відповідно до частини другої статті 265 Кодексу законів про працю на наповнення гарантійної установи для здійснення компенсаційних виплат працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця, визначивши їх джерелом формування спеціального фонду Державного бюджету України.

Джерело: Міністерство економіки України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53412

Оренда державного та комунального майна в Україні у 2025 році

Процедура оренди державного та комунального майна для державних органів, ОМС та бюджетних установ у 2025 році має чітке правове регулювання. У статті розглянемо, які нормативні документи застосовуються, особливості укладення договору оренди, а також нюанси, які діють під час воєнного стану.
3882

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59024

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129172

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
1278

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді