Документ складається з реквізитів, наче із «цеглинок». Так, реквізитами є, наприклад, дата, реєстраційний номер, гриф затвердження, текст, підпис, відбиток печатки.
ДСТУ 4163:2020 скеровує, як оформити кожен реквізит, і де саме розмістити його в документі.
ДСТУ 4163:2020 визначає вимоги до 32 реквізитів. У попередньому стандарті їх було стільки ж, але до нового потрапили не всі. Деякі реквізити отримали нову назву у зв’язку зі змінами в законодавстві, деякі — взагалі більше не застосовуємо. З’явилися й нові реквізити.
Реквізити документів згідно з ДСТУ 4163:2020 знайдете в Таблиці. Обов’язкові реквізити ми позначили сірим кольором.
Таблиця реквізитів
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів.
Акт на списання матеріалів за рішенням Мінфіну було змінено на акт списання запасів. Але, як і раніше, акт — це підстава відносити вартість використаних матеріалів до витрат. Розглянемо, як його складати.
У реквізитах, що містять підпис, новий ДСТУ 4163:2020 вимагає зазначати власне ім’я та прізвище. А як писати дані про працівника у тексті чи заголовку до нього?
Прийняли на роботу нового бухгалтера? Ознайомте його з посадовими обов’язками, правами та відповідальністю. Для цього скачайте актуальний зразок посадової інструкції бухгалтера бюджетної установи.