У проєкті закону про Державний бюджет України на 2025 рік до другого читання є норма щодо проведення пенсійної реформи. Уряд планує здійснити заходи для запровадження з 1 липня 2025 року пенсійної реформи.
Калькулятор індексації зарплати
Мова йде про проєкт Закону України «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», який СПО профспілок оприлюднили раніше.
За згаданим вище законопроєктом Мінсоцполітики, вступити в дію законодавство про накопичувальне пенсійне забезпечення має з 1 січня 2026 року. Здійснювати ж накопичення планують через рік після завершення військового стану, але не раніше, ніж впровадять усю необхідну нормативну базу та необхідну інфраструктуру.
У пункті 31 прикінцевих положень проєкту Держбюджету на 2025 рік до ІІ читання бачимо, що Уряд планує здійснити заходи щодо запровадження пенсійної реформи з 1 липня 2025 року.
А до 1 липня 2025 року Кабмін повинен розробити та подати на розгляд ВРУ Проєкт змін до законів про встановлення єдиних підходів до перерахунку пенсій особам, пенсію яким призначено за «спеціальними» законами, незалежно від зміни заробітної плати (доходу)/ грошового забезпечення та здійснення таким особам індексації пенсій на загальних умовах.
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.