Допомога по безробіттю переселенцям у разі призупинення трудового договору: законопроєкт

У Раді зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права внутрішньо переміщених осіб на отримання допомоги по безробіттю у випадку призупинення дії трудового договору з такими особами»

Допомога по безробіттю переселенцям у разі призупинення трудового договору: законопроєкт

Калькулятор стажу

15 листопада у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права внутрішньо переміщених осіб на отримання допомоги по безробіттю у випадку призупинення дії трудового договору з такими особами» № 12214 від 15.11.2024.

Згідно чиного законодавства, призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин. Тобто, у такому випадку особа не вважається безробітною. Однак, враховуючи на сьогодні вразливе становище внутрішньо переміщених осіб та втрату роботи чи призупинення трудового договору з такими особами через ведення активних бойових дій, окупації населеного пункту, де вони проживали та працювали, відсутність в законодавстві можливості реєстрації людини, яка є внутрішньо переміщеною особою у службі зайнятості та отримання допомоги з безробіття у випадку призупинення трудового договору залишає їх поза межами ринку праці без засобів до існування.

Тож, метою законопроєкту є забезпечення права внутрішньо переміщених осіб на отримання допомоги по безробіттю у випадку призупинення дії трудового договору з такими особами.

Проєктом Закону також пропонується внести зміни до Законів України:

якими передбачається встановити можливість отримання допомоги по безробіттю застрахованими особами, які є внутрішньо переміщеними особами, у випадку призупинення дії трудового договору з такими особами відповідно до ст. 13 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Джерело: проєкт Закону № 12214 від 15.11.2024

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53618

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8424

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5983

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді