Заклади вищої освіти зможуть надавати приміщення в оренду науковим паркам

Верховна Рада, 07 вересня 2021 року, прийняла проект Закону №4236 "Про внесення змін до деяких законів України щодо активізації діяльності наукових парків".

Заклади вищої освіти зможуть надавати приміщення в оренду науковим паркам

Закон визначає правовий статус наукових парків, їх організаційно-правову форму, окреслено їх завдання та мету; надано право засновникам створювати наукові парки без погодження із центральними органами виконавчої влади та самостійно встановлювати напрями діяльності.

Законом надано можливість закладу вищої освіти та/або науковій установі-засновнику надавати приміщення для розміщення наукових парків на умовах орендної плати, як для бюджетних установ; надано можливість іноземним юридичним особам брати участь у формуванні статутного капіталу наукових парків у будь-якій формі; включено до переліку джерел фінансування наукового парку також і гранти, кредити, поворотну фінансову допомогу.

Законом встановлено, що у разі виходу закладу вищої освіти та/або наукової установи, за участі яких було створено науковий парк, зі складу засновників, такий науковий парк підлягає ліквідації.

Відповідні уточнюючі зміни вносяться також до законів України «Про інноваційну діяльність» та «Про оренду державного та комунального майна».

Відповідні зміни внесено до Закону України «Про наукові парки».

Проект Закону доступний для ознайомлення на порталі Верховної Ради за №4236.

Джерело: Верховна Рада України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3483

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13845

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14875

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2942

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді