У яких випадках роботодавець не може примусити вакцинуватися від COVID‑19

Роботодавець не може примусити вакцинуватися від COVID‑19

ЕКСПЕРТНІ ПОРАДИ

Мінекономіки оприлюднило роз’яснення щодо неправомірності застосування роботодавцем до працівника заходів примусу та/або дисциплінарного стягнення за відмову вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID‑19. Міністерство нагадало, що за порушення трудової дисципліни до працівника можна застосувати один з таких заходів стягнення: догана та/або звільнення. Порушення трудової дисципліни — це невиконання чи неналежне виконання покладених на працівника трудових обов’язків. Відмову працівника від вакцинації не можна вважати порушенням трудової дисципліни. Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID‑19 в Україні є добровільною для всіх груп населення та професійних груп.

Отже, роботодавець не має правових підстав примушувати працівників вакцинуватися від коронавірусної хвороби COVID‑19 та/або притягати їх до дисциплінарної відповідальності за відмову вакцинуватися від цієї хвороби.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11036

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
421966

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49469

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11240

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді