Пенсія за віком у 2025 році: що потрібно знати

Право на призначення пенсії за віком визначається залежно від набутого страхового стажу при досягненні передбаченого законом віку — 60, 63 або 65 років

Пенсія за віком у 2025 році: що потрібно знати

Калькулятор стажу

Щороку страховий стаж, що дає право виходу на пенсію в 60 років, збільшується на 12 місяців та в 2028 році становитиме 35 років. Загальні умови призначення пенсії за віком визначено ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Право на пенсію за віком у 2025 році мають особи, яким виповнилося:

  • 60 років – за наявності не менше 32 років страхового стажу;
  • 63 роки – за наявності не менше 22 років страхового стажу;
  • 65 років – за наявності не менше 15 років страхового стажу.

Заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати:

Основні документи, які необхідно подати:

  • паспорт громадянина України (або ID-картка);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання на денній формі, військовий квиток та ін.);
  • довідку про заробітну плату за будь-які 60 місяців підряд по 30.06.2000 (за бажанням);
  • реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк);
  • фотографію для пенсійного посвідчення (2,5х3);
  • свідоцтво про шлюб у разі зміни прізвища;
  • документи, що підтверджують особливий статус заявника (посвідчення ветерана війни, Почесного донора, про наявність особливих заслуг перед Україною тощо), за наявності.

Пенсія за віком призначається за зверненням особи з дня, наступного за днем досягнення нею пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку.

Якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку, інші документи про стаж), пенсія за віком після досягнення 60 років за наявності необхідного страхового стажу призначається автоматично (без звернення особи).

Джерело: офіційний сайт ГУ ПФУ в Донецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
55015

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
77801

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
81853

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді