Прийнято ще один законопроєкт про використання гуманітарної допомоги комунальними підприємствами

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

8 січня 2025 року Рада ухвалила в першому читанні проєкт Закону № 12250 про внесення зміни до ст. 201-2 Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги державними та комунальними підприємствами

Прийнято ще один законопроєкт про використання гуманітарної допомоги комунальними підприємствами

⚠️Доплата за суміщення посад: правильно нараховуєте?

Нагадаємо, 18 грудня 2024 року набув чинності Закон № 3914-ІХ «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо переліку набувачів гуманітарної допомоги» (законопроєкт № 11155-1), який, серед іншого, врегульовує проблеми отримання та використання комунальними підприємствами громад техніки та устаткування, переданих міжнародними партнерами як гуманітарна допомога.

Однак, як повідомив народний депутат Віталій Безгін, для повного врегулювання ситуації, також необхідні відповідні зміни до Кримінального Кодексу, що і передбачає ухвалений сьогодні за основу законопроєкт № 12250: «Вчинення службовими особами або працівниками державних та комунальних підприємств, у статутному фонді яких відповідно державна чи комунальна частка перевищує 50 відсотків або становить величину, що забезпечує державі чи територіальній громаді право вирішального впливу на господарську діяльність такого підприємства, дій щодо продажу або використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з метою отримання прибутку під час реалізації такими підприємствами життєво важливих функцій та/або послуг, визначених Законом України «Про критичну інфраструктуру», не є діями, передбаченими цією статтею, і не тягне за собою кримінальну відповідальність».

Джерело: офіційний сайт Децентралізація

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка ОК-5 2025: алгоритм отримання через Дію та ПФУ

Коли працівник йде на лікарняний або в декрет, важливо знати його страховий стаж. Для цього потрібна довідка за формою ОК-5. У статті пояснюємо, як отримати ОК-5 у 2025 році: через Дію чи ПФУ. Покажемо різницю між ОК-5 і ОК-7 та наведемо приклади, коли і як нею користуватися.
41677

Поновлення строків давності у 2025 році

Строки позовної давності, тобто терміни впродовж яких можна позиватися щодо стягнення прострочених боргів, незабаром відновлюються. На що це впливає для бюджетників — розповідаємо у статті.
407

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді