Прийнято ще один законопроєкт про використання гуманітарної допомоги комунальними підприємствами

8 січня 2025 року Рада ухвалила в першому читанні проєкт Закону № 12250 про внесення зміни до ст. 201-2 Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги державними та комунальними підприємствами

Прийнято ще один законопроєкт про використання гуманітарної допомоги комунальними підприємствами

ВЕБІНАР ➡️ Які помилки під час інвентаризації гарантують штрафи

Нагадаємо, 18 грудня 2024 року набув чинності Закон № 3914-ІХ «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо переліку набувачів гуманітарної допомоги» (законопроєкт № 11155-1), який, серед іншого, врегульовує проблеми отримання та використання комунальними підприємствами громад техніки та устаткування, переданих міжнародними партнерами як гуманітарна допомога.

Однак, як повідомив народний депутат Віталій Безгін, для повного врегулювання ситуації, також необхідні відповідні зміни до Кримінального Кодексу, що і передбачає ухвалений сьогодні за основу законопроєкт № 12250: «Вчинення службовими особами або працівниками державних та комунальних підприємств, у статутному фонді яких відповідно державна чи комунальна частка перевищує 50 відсотків або становить величину, що забезпечує державі чи територіальній громаді право вирішального впливу на господарську діяльність такого підприємства, дій щодо продажу або використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з метою отримання прибутку під час реалізації такими підприємствами життєво важливих функцій та/або послуг, визначених Законом України «Про критичну інфраструктуру», не є діями, передбаченими цією статтею, і не тягне за собою кримінальну відповідальність».

Джерело: офіційний сайт Децентралізація

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штатний розпис 2025

Одним із основних документів бюджетної установи є штатний розпис. Розглянемо яку форму обрати, як її заповнити та що врахувати.
168791

Первинні документи: як скласти без помилок

Як відомо, первинні документи є підставою для відображення господарських операцій в обліку. Про зміни до вимог складання первинних документів та їх взаємозв’язок з фінансовою звітністю – в консультації.
59495

Знищення первинних бухгалтерських документів

Підказки експерта у статті допоможуть провести знищення первинних бухгалтерських документів без помилок. Скористайтеся також зразком акта про вилучення для знищення документів.
9043

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025

Зарплата вийшла менша від мінімальної – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
130613

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді