Рекомендації Мінекономіки щодо закупівлі електроенергії

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінекономіки підготувало листа щодо врахування рекомендацій Антимонопольного комітету.

Рекомендації Мінекономіки щодо закупівлі електроенергії Закупівля електроенергії: сім відповідей про нагальне

Антимонопольний комітет як орган оскарження під час розгляду у минулому році скарг виявив значну кількість порушень процедур закупівель електричної енергії. На своєму сайті оприлюднив Узагальнення практики розгляду органом оскарження скарг щодо закупівель електричної енергії. 

Узагальнення відображають перелік основних порушень порядку проведення відповідних процедур закупівель та містять пропозиції органу оскарження, врахування яких замовниками та учасниками процедур закупівель сприятиме підвищенню ефективності підготовки тендерної документації та загалом покращенню проведення процедур закупівель.

Серед найчастіше оскаржуваних вимог тендерної документації під час закупівель електричної енергії є:

  • вимоги до предмета закупівлі, що не передбачені відповідним національним стандартом;
  • встановленням в тендерній документації кваліфікаційних критеріїв щодо наявності в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій, працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Ці кваліфікаційні критерії не повинні застосовуватись замовником під час закупівлі електричної енергії.

Мінекономіки у листі від 16.01.2025 № 3323-04/4217-06 рекомендує замовникам виважено та з дотриманням законодавства формувати умови тендерної документації та під час проведення процедур закупівель коректно застосовувати положення нормативно-правових актів у сфері публічних закупівель. 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
5609

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1999

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
7093

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
5324

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді